Разлика помеѓу преработките на „Виктор Скумин“

Додадени 1.078 бајти ,  пред 4 години
→‎Творештво: дополнување
(→‎Надворешни врски: изменета категоризација)
(→‎Творештво: дополнување)
* {{cite book |last=Skumin |first=Victor Andreyevitch |title=Boundary psychic disfunctions in infants and teenagers suffering from chronic disorders in digestive system (clinical picture, systematism, treatment, psychic prophylaxis) |year=1989 |publisher=Open Gray|url=http://www.opengrey.eu/item/display/10068/344619?lang=en}}
* {{YouTube|service=youtube|kyknqmZhyIk|width=270|align=left|''Anthem "To Health via Culture."''}}
 
== Интересни факти ==
*Според студија спроведена во 2015 година Скумин беше вклучена во "Тимот на Русија во медицината." Оваа листа ги содржи педесет-три добро-познат руски научници од [[Русија|руска Федерација]], [[СССР]] и [[руската Империја|руската Империја]] кои се родени во 1757—1950. Лекари од сите специјалности, кои се наведени тука. Меѓу нив, [[Сергеј Корсаков]], [[Иван Павлов]], [[Николај Пирогов]], [[Иван Сеченов]].<ref>{{cite web |url=http://ria-ami.ru/read/10891 |title=Сборная России по медицине ||publisher=Российское агентство медико-социальной информации АМИ |datepublished=22. април 2015|archiveurl=http://www.webcitation.org/6eymUOmtY |archivedate=1. 2. 2016}}</ref>
 
== Поврзано ==
29

уредувања