Разлика помеѓу преработките на „Маракана (стадион)“

нема опис на уредувањето
| затворен =
| срушен =
| сопственик = [[Рио де Жанеиро (Бразилска држава)|Рио де Жанеиро]]
| оператор =
| подлога = [[трева]]