Ана Каренина: Разлика помеѓу преработките

Одземени 47 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
| name = Ана Каренина
| title_orig = Анна Каренина
| translator = [[Constance Garnett]] <small>(initial)</small>
| image = AnnaKareninaTitle.jpg
| caption = Корица од првото издание на Ана Каренина во Москва,1878 год.
| language = Руски
| series =
| genre = [[LiteraryРеалистична realism|Realist novel]]новела
| publisher = ''[[TheРуски Russian Messenger]]''весник
| release_date = 1875–1877; separateпосебно editionиздание 1878
| media_type = PrintПечатена <small>([[Serial (literature)|serial]])</small>
| pages = 864
| isbn = 978-1-84749-059-9
181

уредување