21 јуни (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 130 бајти ,  пред 7 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1986]] 
|[[Лана Дел Реј]] — американска пејачка и текстописец.
|
|-
|valign="top" align="right"|[[1990]] 
|[[Сандра Перковиќ]] — хрватска атлетичарка.
|
|}