Разлика помеѓу преработките на „Алберт Велики“

с
Категорија:Членови на Доминиканскиот ред
с (Категорија:Членови на Доминиканскиот ред)
[[Категорија:Римокатолички филозофи]]
[[Категорија:Христијански мистици]]
[[Категорија:Членови на Доминиканскиот ред]]
146

уредувања