Разлика помеѓу преработките на „Света“

Додадени 492 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
== Демографија ==
 
== Општествени институцииустанови ==
 
* Основно училиште „Гоце Делчев“ до V одделение<ref name="основно">{{наведена мрежна страница|url=http://www.demirhisar.gov.mk/obrazovanie/osnovno-obrazovanie.html|title=Основно образование|publisher=[[Општина Демир Хисар]]|accessdate=26 јули 2016|location=македонски}}</ref>, подрачно училиште на [[ОУ „Гоце Делчев“ - Демир Хисар]]
 
== Администрација и политика ==