Разлика помеѓу преработките на „Иван V (Русија)“

Додадени 17 бајти ,  пред 4 години
Замена на Image:IvanV.jpg со Image:Ivan_V_by_anonim_(GIM).jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed:).
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(Замена на Image:IvanV.jpg со Image:Ivan_V_by_anonim_(GIM).jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed:).)
| name = Иван V
| title ='''Цар на цела Русија'''
| image =[[Податотека:IvanVIvan V by anonim (GIM).jpg|180px]]
| caption =
| reign = [[7 мај]] [[1682]] - [[8 февруари]] [[1696]]