Разлика помеѓу преработките на „Вудро Вилсон“

Одземени 2 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
[[Податотека:Thomas Woodrow Wilson, Harris & Ewing bw photo portrait, 1919.jpg|мини|Вилсон Вудро]]
 
'''Томас ВудроуВудро Вилсон''' ({{роден на|28|декември|1856}}, Стентон, Вирџинија - {{починал на|3|февруари|1924}}, [[Вашингтон]]) бил 28-миот претседател на [[Соединетите Американски Држави]]. Тој бил [[Претседател на САД|претседател]] на САД од 4 март во 1913 година до 3 март, 1921, за време на Првата [[светска војна]]. Тој бил награден со [[Нобелова награда за мир]].
 
==Автобиографија==