Разлика помеѓу преработките на „ФК Шкендија Тетово“

с
нема опис на уредувањето
с
с
капацитет = 15.000 |
претседател = Љуљзим Имери|
тренер = ЈетонБруно БеќириАкраповиќ |
лига = [[Прва Македонска Лига (фудбал)|Прва македонска лига]] |
сезона = [[Прва фудбалска лига на Македонија 2014/2015|2014/2016|2015/2016]] |
позиција = 32<sup>тири</sup> |
шема_лр1=_redshoulders|шема_т1=_blackstripes|шема_др1=_redshoulders |
леварака1=000000|тело1=FF0000|деснарака1=000000|шорцеви1=000000|чорапи1=FF0000|