Овчеполски дијалект: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
* [http://damj.manu.edu.mk/audio/mp3/25-AudioTrack-25.mp3 Аудио материјалАудиоматеријал од говорот од с. Горобинци, Овче Поле од колекцијата на Божидар Видоески - Фонотека на Центарот за ареална лингвистика при МАНУ]
 
{{Македонски дијалекти}}