Разлика помеѓу преработките на „ФК Лестер Сити“

Додадени 235 бајти ,  пред 4 години
с
 
== Титули ==
'''{{Трофеј-Англија (Премиер лига)}} [[Премиер лига]]''' : '''1'''
:2015-2016
 
'''[[Чемпионшип лига|Втора Дивизија на Англија]]''' : '''6'''
: 1924–1925, 1936–1937, 1953–1954, 1956–1957, 1970–1971, 1979–1980
: ''' ''Вицешампиони'' (2) :''' 1907–1908, 2002–2003
 
{{Трофеј-Англија (Премиер лига)}} [[ФА Куп]]
: ''' ''Вицешампиони'' (4) :''' 1949, 1961, 1963, 1969
 
'''{{Трофеј-Англија (Лига куп)}} [[Лига куп]]''' : '''3'''
: 1964, 1997, 2000
: ''' ''Вицешампиони'' (2) :''' 1965, 1999
 
'''{{Трофеј-Комјунити Шилд}} [[ФА Комјунити Шилд|Черити Шилд]]''' : '''1'''
: 1971