Разлика помеѓу преработките на „ФК Лестер Сити“

Одземени 117 бајти ,  пред 4 години
с
с (нов подреден клуч за Категорија:ФК Лестер Сити: „ “ користејќи го HotCat)
 
== Титули ==
'''[[Премиер лига]]''' : 1
[[Прва Дивизија|Прва Дивизија на Англија]] (денешна [[Премиер лига]])
:2015-2016
*вицешампиони (1) : 1928–29
 
'''[[Чемпионшип лига|Втора Дивизија на Англија]]''' : 6
: 1924–1925, 1936–1937, 1953–1954, 1956–1957, 1970–1971, 1979–1980
*шампиони (6): 1924–25, 1936–37, 1953–54, 1956–57, 1970–71, 1979–80
: ''' ''Вицешампиони'' (2) :''' 1907–1908, 2002–2003
*вицешампиони (2): 1907–08, 2002–03
 
[[ФА Куп]]
*вицешампиони: ''' ''Вицешампиони'' (4) :''' 1949, 1961, 1963, 1969
 
'''[[Лига куп]]''' : 3
*шампиони (3) : 1964, 1997, 2000
*вицешампиони: ''' ''Вицешампиони'' (2) :''' 1965, 1999
 
''' [[ФА Комјунити Шилд|Черити Шилд]]''' : 1
*шампиони (3) : 1971
 
== Надворешни врски ==