Разлика помеѓу преработките на „Универзитет „Св. Кирил и Методиј““

нема опис на уредувањето
|established = [[24 април]] [[1949]]
|staff =
|rector = [[Никола Јанкуловски]]<ref>[http://novatv.mk/jankulovski-e-noviot-rektor-na-ukim/ Јанкуловски е новиот ректор на УКИМ]</ref>
|faculty = 23
|city = [[Скопје]]