Венцел I (војвода од Саксонија-Витенберг): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{s-aft|after = [[Бернард I (војвода од Брауншвајг-Линебург)|Бернард I]] и <br />[[Хајнрих I (војвода од Брауншвајг-Линебург)|Хајнрих I]] }}
{{s-end}}
 
[[Категорија:Изборни кнезови на Саксонија]]
[[Категорија:Војводи на Саксонија-Витенберг]]
[[Категорија:Војводи на Брауншвајг-Линебург]]
[[Категорија:Аскани]]