Разлика помеѓу преработките на „КК Бест“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
| тренер = Владимир Мирковски
| титули = нема
| лига = [[ПрваВтора македонска кошаркарска лига|ПрваВтора Лига Мажи]]
| сезона = [[ВтораПрва македонска кошаркарска лига 20142015/1516|20142015/1516]]<br />([[ВтораПрва македонска кошаркарска лига|ВтораПрва Лига Мажи]])
| позиција = 28<small>рими</small> (унапредениотпаднати)
| вебместо =
| h_body=FFFFFF|h_pattern_b=|h_shorts=FFFFFF|h_pattern_s=
| a_body=FF0000|a_pattern_b=|a_shorts=FF0000|a_pattern_s=
}}
'''КК Бест''' е [[кошарка]]рски клуб од [[Гевгелија]], [[Македонија]], кој моментално се натпреварува во [[ПрваВтора македонска кошаркарска лига|ПрватаВтората македонска кошаркарска лига]]. Клубот натпреварите на домашен терен ги игра во спортската сала [[Спортска сала - 26ти Април - Гевгелија|"26 Април"]].
 
== Поврзано ==