Разлика помеѓу преработките на „Карло VII (Свето Римско Царство)“

нема опис на уредувањето
| successor1 = [[Марија Терезија]]
| coronation1= 19 декември 1741, [[Прага]]
| succession2 = [[Изборно КнежествоКнежевство Баварија|Изборен кнез на Баварија]]
| reign2 = 26 февруари 1726 – <br>20 јануари 1745
| predecessor2 = [[Максимилијан II Емануел]]
{{S-reg|}}
{{s-bef|before=[[Максимилијан II Емануел]]}}
{{s-ttl|title=[[Изборно КнежествоКнежевство Баварија|Изборен кнез на Баварија]]|years=26 февуари 1726 – 20 јануари 1745}}
{{s-aft|after=[[Максимилијан III Јосиф]]}}
{{S-bef|before=[[Марија Терезија]]}}