Разлика помеѓу преработките на „Карло VII (Свето Римско Царство)“

нема опис на уредувањето
* [[Терезија Бенедикт Баварска]]
* [[Максимилијан III Јосиф ]]
* Јозеф Лудвиг (1728 - 1733)
* [[Марија Ана Баварска (1734-1776) | Марија Ана Јозеф]]
* [[Марија Јозеф Баварска]]
{{S-aft|after=[[Франц I (Свето Римско Царство)|Франц I]]}}
{{s-end}}
 
{{Владетели на Чешка}}
{{Свети римски цареви}}
 
[[Категорија:Кралеви на Германија]]
[[Категорија:Кралеви на Унгарија]]
[[Категорија:Цареви на Светото Римско Царство]]
[[Категорија:Вителсбаховци]]
[[Категорија:Војводи на Баварија]]
[[Категорија:Изборни кнезови на Баварија]]