Разлика помеѓу преработките на „Фердинанд II (Свето Римско Царство)“

нема опис на уредувањето
{{s-aft|after=[[Фердинанд III (Свето Римско Царство)|Фердинанд III]]}}
{{s-end}}
 
{{Владетели на Чешка}}
{{Свети римски цареви}}
 
[[Категорија:Кралеви на Чешка]]
[[Категорија:Европски монарси од 17 век]]
[[Категорија:Цареви на Светото Римско Царство]]
[[Категорија:Витези на Златното Руно]]
[[Категорија:Антипротестанизам]]
[[Категорија:Контрареформација]]