Разлика помеѓу преработките на „Леополд IV (војвода од Австрија)“

нема опис на уредувањето
{{S-hou|[[Хабсбуршка династија]]||1371|3 јуни|1411}}
{{s-bef|before=[[Леополд III (војвода од Австрија)|Леополд III]]}}
{{s-ttl|title=[[Војводство Штаерска|Војвода од Штаерска]]<br> [[Војводство Корушка|Војвода од Корушка]] <br>[[Војводство Крањска|Војвода од Крањска]]|years=1386–1411<br><small>jointly withсо <br>[[William,Вилхелм Duke(војвода ofод AustriaАвстрија)|WilliamВилхелм]], ]] until 1406</small>}}
{{s-aft|after=[[Фридрих IV (војвода од Австрија)|Фридрих]]}}
{{S-end}}
 
[[Категорија:Војводи од Австрија]]
[[Категорија:Војводи од Штаерска]]
[[Категорија:Војводи од Корушка]]
[[Категорија:Војводи од Крањска]]
[[Категорија:Грофови на Тирол]]
[[Категорија:Хабсбуршка династија]]