Разлика помеѓу преработките на „Леополд IV (војвода од Австрија)“

нема опис на уредувањето
 
Негов наследник во Тирол станал брат му [[Фридрих IV (војвода од Австрија)|Фридрих]]. Неговата вдовица во [[1414]] година се оженила за Максимилијан Смасман фон Раполтштајн.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{S-start}}
{{S-hou|[[Хабсбуршка династија]]||1371|3 јуни|1411}}
{{s-bef|before=[[Леополд III (војвода од Австрија)|Леополд III]]}}
{{s-ttl|title=[[Војводство Штаерска|Војвода од Штаерска]]<br> [[Војводство Корушка|Војвода од Корушка]] <br>[[Војводство Крањска|Војвода од Крањска]]|years=1386–1411<br><small>jointly with <br>[[William, Duke of Austria|William]] until 1406</small>}}
{{s-aft|after=[[Фридрих IV (војвода од Австрија)|Фридрих]]}}
{{S-end}}