Соломонов храм: Разлика помеѓу преработките

Одземени 6 бајти ,  пред 5 години
Одбиена последната промена (од 37.25.85.195) и ја поврати преработката 3198825 на Raso mk
(Одбиена последната промена (од 37.25.85.195) и ја поврати преработката 3198825 на Raso mk)
 
== Пљачки и разрушувања на храмот ==
 
arif
 
Според [[Библија|Библијата]], Храмот на Соломон бил пљачкан неколку пати во текот на времето: