Разлика помеѓу преработките на „Договор од Зухаб“

Нема измена во големината ,  пред 4 години
|date_signed = [[17 мај]] [[1639]]
|location_signed = [[Зухаб]], [[Османлиска Империја]]
|signatories = {{знамеземја|Ottoman Empire|1453}}<br />[[File:Safavid Flag.pngsvg|23px]] [[Персија]]<br />
}}
'''Договорот од Зухаб''' бил потпишан на [[17 мај]] [[1639]] година преку кој завршила втората [[Отоманско-персиска војна (1623–1639)|Отоманско-персиската војна]]<ref>Somel, Selçuk Akşin, ''Historical Dictionary of the Ottoman Empire'', (Scarecrow Press Inc., 2003), 306.</ref> .
22

уредувања