Разлика помеѓу преработките на „Серта“

Додадени 6 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
}}
 
'''Серта''' или '''Конечка Планина''' — средновисока македонска планина која што се наоѓа во средишниотјугоисточниот дел на [[Македонија]], а се издига помеѓу долините на [[Вардар]] и [[Крива Лакавица]] во [[Радовишко]].
 
==Протегање и природни одлики==