Бабуна (планина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 617 бајти ,  пред 6 години
Нема опис на уредувањето
 
==Галерија==
<gallery>
File:Бабуна планина 01.jpg|Поглед на планината Бабуна и стариот пат [[Велес]] - [[Прилеп]]
File:Превојот Дервен (Присад) на Бабуна планина 04.jpg|Превојот Дервен ([[Присад]] - 1098 м.) на стариот пат [[Велес]] - [[Прилеп]] помеѓу огранките (врвовите) Мукос и Борула
File:Бабуна планина 03.jpg|Глетка од планината со разрушениот [[Планинарски дом „Дервен“]]
</gallery>
 
== Наводи ==