Разлика помеѓу преработките на „Абдикација“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
* [[1399]] - [[Ричард II]]
* [[1444]] - [[Мурат II]]
* [[1556]] - [[Карло V]], (цар на [[Светото римскоРимско царствоЦарство]])
* [[1567]] - [[Марија I Шкотска]]
* [[1654]] - [[Кристина Шведска]]
* [[1724]] - [[Филип V Шпански]]
* [[1759]] - [[Карло VII Неаполски]]
* [[1806]] - [[Фрањо II]], (цар на [[Светото римскоРимско царствоЦарство]])
* [[1808]] - [[Карло IV Шпански]]
* [[1814]] - [[Наполеон Бонапарт]]