Германска селанска војна: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
[[Категорија:Селанска војна| ]]
[[Категорија:Протестантска реформација]]
[[Категорија:Војни на Светото римскоРимско царствоЦарство]]
[[Категорија:Конфликти во 1525 година]]
[[Категорија:Конфликти во 1526 година]]