Категорија:Изборни кнезови: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
(Создадена страница со: {{Катпов|Изборен кнез}} {{рв|Prince-electors}} Категорија:Благородништво на Светото римско...)
 
 
{{рв|Prince-electors}}
 
[[Категорија:Благородништво на Светото римскоРимско царствоЦарство]]
[[Категорија:Благороднички титули]]
[[Категорија:Монарси]]