Разлика помеѓу преработките на „Месут Јилмаз“

Додадени 17 бајти ,  пред 5 години
smallimage = Mesut Yılmaz.jpg
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(smallimage = Mesut Yılmaz.jpg)
| name =Месут Јилмаз
| nationality = Турчин
| smallimage = Mesut Yılmaz.jpg
| order =[[Премиер на Турција]]
| term_start =30 јуни 1997
1

уредување