Разлика помеѓу преработките на „Пела“

Додадени 6 бајти ,  пред 4 години
нема опис на уредувањето
с (Removing Link FA template (handled by wikidata))
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
::''За други употреби, видете [[Пела (појаснување)]].''GREECE
 
[[Податотека:Pella location.jpg|thumb|250px|right|Местоположбата на Пела]]
Анонимен корисник