Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Кирил и Методиј“ - Ресен“

нема опис на уредувањето
(подобрување на статијата)
|епархија= Преспанско-пелагониска
|намесништво= Ресенско
|парохија= Прва градскаресенска
|координати {{Coord|41|5|30|N|21|0|33|E|display=inline,title|type:landmark_region:MK}}
|место=Ресен
== Поврзано ==
* [[Ресенско архиерејско намесништво]]
* [[Прва градскаресенска парохија]]
* [[Ресен]]