Отвори го главното мени

Промени

Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
| вебсајт = [http://www.legaseriea.it/it/tim-cup Куп на Италија]
| трофеј = [[Податотека:Coccarda Coppa Italia.svg|60px]]
| моментална = [[Фудбалски куп на Италија 2014-2015-2016]]
}}