Разлика помеѓу преработките на „Фудбалски куп на Италија“

с
 
{| class="wikitable"
! Фаза !! Рунда !! Клубови<br />останати !! Клубови<br />вклучени !! Победници од<br />претходната рунда !! Ново влезени<br />во оваа рунда !! Лигите од кој влегуваат тимовитеклубовите во оваа рунда
|-
| rowspan="4"| Прва фаза || Прва рунда ||align="center"| 78 ||align="center"| 36 ||align="center"| нема ||align="center"| 36 || Екипи од [[Лега Про]] и [[Серија Д]]