Популарна култура: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Народна култура на Популарна култура презапишувајќи врз пренасочување)
сНема опис на уредувањето
'''Народна култура''', '''популарнаПопуларна култура''' (почесто '''поп-култура''') или '''масовна култура''' е мноштво замисли, [[Гледна точка|гледни точки]], [[Став (психологија)|ставови]], [[Шега|шеги]] и други културолошки одлики најзастапени меѓу широките [[Јавност|народни маси]] во одредено општество.