Разлика помеѓу преработките на „3 јануари (починале)“

ситна поправка
(дополнување)
(ситна поправка)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[236]] 
|[[Папа Антер|Антер]] — [[римски папа]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1322]] 
|[[Филип V (Франција)|Филип V]] — француски [[крал]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1945]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1987]] 
|[[Драган Ѓаконовски - Шпато]] — истакнат македонски [[композитор]], [[диригент]] и [[аранжман (музика)|музички аранжер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1987]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2016]] 
|[[Пол Блеј]] — канадско-американски џез-пијанист.
|}
<noinclude>