Разлика помеѓу преработките на „Серта“

Додадени 225 бајти ,  пред 5 години
→‎Галерија: + слика од ланската експедиција во Неготинско
(→‎Галерија: + слика од ланската експедиција во Неготинско)
Податотека:ЕкспедицијаЛакавичко 46.jpg|Поглед на протегањето на Конечка Планина (Серта) од селото [[Габревци]]
Податотека:Долни Липовиќ 01.JPG|Поглед на источната падина на Конечка Планина - Серта од селото [[Долни Липовиќ]]
File:Панорама на Пепелиште и Криволак 1.JPG|Поглед на западната падина на Серта во Неготинско од села [[Пепелиште]] и [[Криволак]]
</gallery>
</center>