Фридрих Хелдерлин: Разлика помеѓу преработките

Додадени 179 бајти ,  пред 6 години
→‎Творештво: дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(→‎Творештво: дополнување)
 
==Творештво==
[[Податотека:An die Madonna 2.jpg|мини|десно|Дел од делото „An die Madonna“, напишано со ракописот на Хелдерлин.]]
 
==Влијание==