Фридрих Хелдерлин: Разлика помеѓу преработките

Додадени 154 бајти ,  пред 6 години
→‎Биографија: дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(нова страница)
 
(→‎Биографија: дополнување)
 
==Биографија==
[[File:Holderlin1842.jpg|right|thumb|250px|Цртеж на Хелдерлин, нацртан една година пред неговата смрт.]]
 
==Творештво==