Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
('SR Slovenia coa.png' -> 'Coat of Arms of the Socialist Republic of Slovenia.svg' using GlobalReplace v0.2a - Fastily's PowerToys: svg)
сНема опис на уредувањето
| главен град = [[Љубљана]]
| јазик = [[словенечки јазик|словенечки]]
| основана = 19 февруаруфевруари 1944
| сфрј-старт = 31 јануари 1946
| сфрј-крај = 8 март 1990
3.880

уредувања