Разлика помеѓу преработките на „5 декември (починале)“

Додадени 128 бајти ,  пред 5 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1971]] 
|[[Гајто Газданов]] — руски писател.
|-
|valign="top" align="right"|[[1972]] 
|[[Кени Дорхем]] — американски [[џез]]-музичар
|-
|valign="top" align="right"|[[2013]]