Разлика помеѓу преработките на „Прилог“

Додадени 24 бајти ,  пред 5 години
с
{{merge|Прилози}}
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с ({{merge|Прилози}})
{{merge|Прилози}}
 
'''Прилозите''' се неменливи зборови што ги дополнуваат првенствено глаголите по место, [[време]], начин и количество.
 
114

уредувања