Бакирќој: Разлика помеѓу преработките

Одземени 22 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
}}
 
'''Бакирќој''' ({{lang-tr|Bakırköy}}) — големa и најгусто насделенанаселена населба на станбени објекти во [[Истанбул]], [[Турција]], на европската страна од градот, помеѓу главниот пат E5 и брегот на [[Мраморно Море]]. Местото е важен трговски и трговски центар за Истанбул.
 
== Историја ==