Лешок: Разлика помеѓу преработките

Додаден 1 бајт ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(+фото)
Нема опис на уредувањето
 
== Географиja и местоположба ==
Лешок се наоѓа на 560 метри надморска височина во [[Долни Полог]] (Тетовскиот дел на котлината [[Полог]]). Од [[Тетово]], Лешок е оддалечен околу 10 км.
 
== Историja ==