Разлика помеѓу преработките на „Лешок“

Додаден 1 бајт ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
(+фото)
 
== Географиja и местоположба ==
Лешок се наоѓа на 560 метри надморска височина во [[Долни Полог]] (Тетовскиот дел на котлината [[Полог]]). Од [[Тетово]], Лешок е оддалечен околу 10 км.
 
== Историja ==