Разлика помеѓу преработките на „Серта“

Додадени 212 бајти ,  пред 5 години
 
==Галерија==
<center>
<gallery>
[[Податотека:ЕкспедицијаЛакавичко 46.jpg|мини|лево|300п|Поглед на протегањето на Конечка Планина (Серта) од селото [[Габревци]]]]
Податотека:Долни Липовиќ 01.JPG|Поглед на источната падина на Конечка Планина - Серта од селото [[Долни Липовиќ]]
</gallery>
</center>
 
[[Податотека:ЕкспедицијаЛакавичко 46.jpg|мини|лево|300п|Поглед на протегањето на Конечка Планина (Серта) од селото [[Габревци]]]]
== Наводи ==
{{наводи}}