Разлика помеѓу преработките на „31 јули (починале)“

Додадени 138 бајти ,  пред 5 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|-
|valign="top" align="right"|[[1907]] 
|[[Пандо Кљашев]] — македонски [[револуционер]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1944]] 
|[[Антоан де Сент Егзипери]] — француски писател и авијатичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1986]] 
|[[Теди Вилсон]] — американски [[џез]]-музичар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1988]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[2001]] 
|[[Тахир Синани]] — поранешен член на [[ОНА]].
|-
|valign="top" align="right"|[[2001]]