Разлика помеѓу преработките на „Куп на шампиони 1976/77“

Додадени 12 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с (Vasil1234 ја премести страницата Куп на Шампиони 1976/77 на Куп на шампиони 1976/77)
с
{{TwoLegResult|[[ФК Австрија Виена|Австрија Виена]]|Австрија|'''1:3'''|'''[[ФК Борусија Минхенгладбах|Борусија Минхенгладбах]]'''|Западна Германија|1:0|0:3}}
{{TwoLegResult|[[ФК Стал Мјелец|Стал Мјелец]]|ПОЛ|'''1:3'''|[[Податотека:Flag of Spain 1945 1977.svg|23п]] '''[[ФК Реал Мадрид|Реал Мадрид]]'''| |1:2|0:1}}
{{TwoLegResult|'''[[ФК Клуб БрижБриге|Клуб БрижБриге]]'''|БЕЛ|'''3:2'''|[[ФК Стеауа Букурешт|Стеауа Букурешт]]|Романија|var2=1965|2:1|1:1}}
|}
<sup>1</sup> ТПС се пласирал во осминафиналето по правилото за постигнати повеќе голови на гости.
{{TwoLegResult|'''[[ФК Динамо Киев|Динамо Киев]]'''|СССР|'''6:0'''|[[ФК ПАОК|ПАОК]]|Кралство Грција|4:0|2:0}}
{{TwoLegResult|[[ФК Торино|Торино]]|ИТА|'''1:2'''|'''[[ФК Борусија Минхенгладбах|Борусија Минхенгладбах]]'''|Западна Германија|1:2|0:0}}
{{TwoLegResult|[[ФК Реал Мадрид|Реал Мадрид]] [[Податотека:Flag of Spain 1945 1977.svg|23п]]| |'''0:2'''|'''[[ФК Клуб БрижБриге|Клуб БрижБриге]]'''|БЕЛ|0:0|0:2}}
|}
 
{{TwoLegResult|[[ФК Сент Етјен|Сент Етјен]]|ФРА|'''2:3'''|'''[[ФК Ливерпул|Ливерпул]]'''|АНГ|1:0|1:3}}
{{TwoLegResult|[[ФК Баерн Минхен|Баерн Минхен]]|Западна Германија|'''1:2'''|'''[[ФК Динамо Киев|Динамо Киев]]'''|СССР|1:0|0:2}}
{{TwoLegResult|'''[[ФК Борусија Минхенгладбах|Борусија Минхенгладбах]]'''|Западна Германија|'''3:2'''|[[ФК Клуб БрижБриге|Клуб БрижБриге]]|БЕЛ|2:2|1:0}}
|}
<sup>1</sup> Цирих се пласирал во полуфиналето по правилото за постигнати повеќе голови на гости.