Разлика помеѓу преработките на „Список на држави во светот“

с
Отстрането уредувањето на 37.25.87.144 (разговор), вратено на последната верзија на P.Nedelkovski
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отстрането уредувањето на 37.25.87.144 (разговор), вратено на последната верзија на P.Nedelkovski)
|DNK
|-
|[[ДоманДоминика]]
|Државна Заедница на Доминика
|[[Розо]]