Разлика помеѓу преработките на „Список на држави во светот“

нема опис на уредувањето
(поправка на правопис)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|DNK
|-
|[[ДоминикаДоман]]
|Државна Заедница на Доминика
|[[Розо]]
Анонимен корисник