Разлика помеѓу преработките на „Серта“

Додадени 126 бајти ,  пред 5 години
сликата на Ѕвонко од викиекспедицијата
с
(сликата на Ѕвонко од викиекспедицијата)
{{Geobox|планина
|name=Серта<br>Конечка Планина
|image= ЕкспедицијаЛакавичко 80.jpg
|image=
|image_caption= Поглед на падините на Серта над с.[[Лубница]]
|image_caption=
|region_type=
|region=Балкан