Висла: Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
сНема опис на уредувањето
{{ризница-ред|Vistula|Висла}}
* [[Вислански Залив]] (Калининградски Залив)
* [[Вислански Провлак]]
* [[Список на реки во Полска]]
* [[Географија на Полска]]