Разлика помеѓу преработките на „Зајак“

Додадени 230 бајти ,  пред 4 години
Зајаците се јавуваат како тема во повеќе уметнички или популарни дела, како:
* „Зајаците и жабите“ - басна на американскиот писател [[Емброуз Бирс]].<ref> Емброуз Бирс, ''Басни''. Скопје: Темплум, 2016, стр. 50.</ref>
* „Зајакот и желката“ - басна на американскиот писател [[Емброуз Бирс]].<ref> Емброуз Бирс, ''Басни''. Скопје: Темплум, 2016, стр. 51.</ref>
 
== Галерија ==